İp Güvenlik Kamera Sistemleri – Hırsız Alarm Sistemi

İP GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

ip-kamera-sistemi1 IP KAMERA SİSTEMLERİ IP Kameralar son yıllarda teknolojiye paralel olarak gelişen izleme güvenlik sistemleridir. IP kameralar Analog CCTV Sistemlerinden üstün özelliklere sahiptirler. Analog kamera sistemlerinde yapamayacağımız birçok özelliği İP Kamera Sistemlerinde rahatlıkla uygulayabiliriz. İP Kamera Sistemleri Analog kamera sistemlerine göre çok büyük kablolama kolaylığı sağlamaktadır.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

alarm2 kablolu alarm Birçok ev ve işyerleri için, alarm sistemleri her zaman güvenli bir ortamda olmanın en önemli unsurlarından biridir. iki seçenek vardır Kablolu ve kablosuz. Her iki tip sistem de ihtiyaçlarınıza ve tercihlerine bağlı olarak, belirli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Kablolu alarm sistemleri özellikle ev sahipleri için mükemmel bir çözümdür.

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

705dae8440bd3ff3c22877fb22b7d4dc YANGIN ALARM SİSTEMLERİ Yerleşim alanlarında, ortak kullanım alanlarında ve çalışma alanlarında dedektörler vasıtası ile oluşabilecek herhangi bir yangın durumunu algılayarak yangın algılama, alarm verme, kontrol ve haberleşme fonksiyonlarını içerecek şekilde projelendirilir.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ
GÜVENLİK KAMERALARI Güvenlik kameraları ile bir binayı veya açık alanı 24 saat izlemek ve kaydetmek mümkündür. Gece görüşlü kameralar, haraketli speed dome kameralar, ip kameralar, zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri ve aksesuarları kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde, kameralardan sonra en önemli ekipman dijital kayıt cihazlarıdır. Kayıt cihazları vasıtası ile güvenlik kameralarının kurulu olduğu bölge 24 saat kaydedilmekte ve istenildiği zaman geriye dönük eski kayıtlar izlenebilmektedir. Güvenlik kameraları ayrıca internet üzerinden bu alanları canlı olarak izlemek de mümkündür. Güvenlik kameraları sayesinde birçok suçun faili belirlenebilmekte ve suç oranını düşürmek mümkün olabilmektedir. Güvenlik kameralarına hemen hemen her alanda rastlamak mümkündür. Güvenlik kameraları na sosyal alanlar, okullar, iş yerleri, bankalar, plazalar, ikamet siteleri, askeri birim yerleri, emniyet birim binaları ve buna benzer birçok alan görüş açısı en iyi bir bölümde yer verilmektedir. Her bütçeye uygun kamera istemleri artık kolaylıkla bulunabilmektedir. Güvenlik kamerası almadan ve ya montajını dahi gerçekleştirmeyi düşünmeden önce sıkı bir araştırma işlemi yapmak büyük yarar vardır.
KAMERA SİSTEMLERİ Son 10 yılda güvenliğin vazgeçilmez parçası olan (CCTV ) Kamera sistemi ve entegrasyonunda her türlü ihtiyaca uygun profesyonel çözümler sunmaktadır. Analog kamera sistemleri deneyimli proje ekibimiz tarafından sizlerinde fikir ve istekleri doğrultusunda tespit edilen risk analizine göre hazırladığı en üst düzeyde verim alınabilecek sistemi uygulamaktadır. Güvenlik kamera sistemlerinden, AR-GE grubumuz sizlere son teknolojiyi en hızlı şekilde sunabilmek için Dünya’daki yenilikleri yakından takip etmekte ve bu yeniklerden faydalanabilmenizi sağlamaktadır. dst GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ doğru zamanda doğru çözümlerle yanınızda olmayı kendine ilke edinmiştir.
IP KAMERA SİSTEMLERİ IP Kameralar son yıllarda teknolojiye paralel olarak gelişen izleme güvenlik sistemleridir. IP kameralar Analog CCTV Sistemlerinden üstün özelliklere sahiptirler. Analog kamera sistemlerinde yapamayacağımız birçok özelliği İP Kamera Sistemlerinde rahatlıkla uygulayabiliriz. İP Kamera Sistemleri Analog kamera sistemlerine göre çok büyük kablolama kolaylığı sağlamaktadır. Analog kamerada her kamera için bir adet koaksiyel kablo ve bir adet kamerayı beslemeye yarayan enerji kablosu çekilmek zorunludur. IP Kamerada ise kamera ya 1 adet cat5 veya cat6 kablosu çekilmesi yeterlidir. IP kameralar hem görüntü alışverişini hemde enerji ihtiyacını aynı Cat5 kablo üzerinden sağlayabilmektedir.(PoE Özelliği ile) IP kameraya tek kablo çekilmesi hem maliyetlerden hemde zamandan tasarruf etmemizi sağlamaktadır.
HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ İLERİ Güvenlik Teknolojileri tarafından satış, montaj ve bakım hizmetleri verilen profesyonel alarm sistemleri; kablolu alarm sistemleri, kablosuz alarm sistemleri, dekoratif modelleri ve kolay kullanımı ile ev ve işyerinizde tam güvenlik sağlamaktadır. Profesyonel koruma amaçlı kurulan hırsız alarm sistemleri evlerde; evin müstakil veya daire olması bağımsız veya bir yaşam alanı içinde bulunması seçeneklerine mekanın fiziksel özellikleri ve içinde yaşayanların yaşam tarzlarına bağlı olarak basit ve tam koruma içerecek şekilde dizayn edilir. Hırsız alarm sistemleri, işyerlerinde ise mekanın risk analizi tespit edilerek can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü sunulur.
YANGIN ALARM SİSTEMLERİ Yerleşim alanlarında, ortak kullanım alanlarında ve çalışma alanlarında dedektörler vasıtası ile oluşabilecek herhangi bir yangın durumunu algılayarak yangın algılama, alarm verme, kontrol ve haberleşme fonksiyonlarını içerecek şekilde projelendirilir. Yangın alarm sistemleri çeşitli algılama sensörleri ile yangının başlangıcını algılayarak en kısa sürede müdahale edilmesini sağladığı gibi ayrıca daha önce planlanmış bina kaçış ve tahliye senaryosuna bağlı olarak elektriği, asansörleri, yangın çıkış kapılarını, turnikeleri, araç çıkış bariyerlerini otomasyona bağlı olarak serbest bırakır. Yangın Alarm Sistemi tehlikenin büyümesini önler ve binanın tahliyesini kolaylaştırır.
ÜST ARAMA DEDEKTÖRLERİ Metal kapı dedektörleri, insan sirkülasyonunun aksatılmadan ve aynı zamanda gerekli olan güvenlik seviyesinin arttırılmasını sağlar. Tehlikeli cisimlerin metal yoğunluğunu tespit eden bu cihazlar sesli ve ışıklı olarak güvenlik görevlisine uyarı verir, aynı zamanda giriş yapan kişi sayısını (LCD-LED) ekranda gösterir. El dedektörleri de tehlikeli cisimlerin yoğunluğunu tespit eden, sesli ve ışıklı uyarı veren elde taşınabilen güvenlik cihazlarıdır. Bu sistemler; hava alanları, alışveriş merkezleri, otogarlar, hastaneler, okullar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, iş merkezleri, fabrikalar, spor tesisleri ve daha bir çok yaşam alanında can güvenliğinin sağlanmasının vazgeçilmez unsuru olmuştur. Kapı ve El Arama dedektörlerinde her türlü model ve ekipmanları sitemizde bulabilirsiniz.
X-RAY VE METAL DEDEKTÖRLERİ Bina girişlerinde paket, bavul, çanta ve diğer şekillerde tesise sokulması durumunda tehlike yaratacak silah ve patlayıcı maddelerin tespiti ve bina güvenlik seviyesinin sağlanması amacı ile kullanılır. X-ray dedektörleri tehlikeli maddelerin monitörden ayrıntılı görmeyi ve anında müdahale etmeyi sağlar. Bina ve tesisin bagaj ve giriş yoğunluğunu kapasitesine bağlı olarak farklı ebatlarda ürün seçimi yapılabilmektedir. YÖNLENDİRME BARİYERLERİ VE SEHPALAR Yoğun insan trafiğini yönlendirmek, banka ödeme noktası, gişe gibi yerlerde düzenli sıra takibi yapılabilmesi için kullanılan ürünlerdir. Yönlendirme bariyerleri'nin portatif yapıları istenildiği zaman istenildiği yerlerde kullanılması için uygundur. Dedektör sehpaları ise güvenli geçişlerde üzerimizdeki eşyaları kontrollü bir şekilde bırakmamıza aramaktadır. KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ Kartlı geçiş bir çok kurum ve kuruluşta güvenlik amacı ile kurulan sistemlerdir. Değişen teknoloji sayesinde geçiş kontrolü ve bina yönetim sistemleri ile çalışabilen farklı seçenekler sunmaktadır. Kartlı Geçiş Sistemleri hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, kamera sistemleri ve otomasyon sistemleri ile tümleşik çalışabilme altyapısına sahip olup; bununla birlikte her türlü geçiş okuma terminali (Proximity, Mifare ve Parmak izi) ile entegre olarak çalışmaktadır. Böylelikle kartlı geçiş sistemleri, tüm giriş çıkışlarınızı kontrol altında tutarak denetlemekte ve raporlar üretmektedir. Son gelişmelerden ve ihtiyaçlardan yola çıkılarak özel yazılım ve donanımlar ile devamlılığı ağlanmıştır.
PARMAK İZİ SİSTEMLERİ Parmak izi sistemleri birçok kurum ve kuruluşta güvenlik amacı ile kurulan sistemlerdir. Değişen teknoloji sayesinde geçiş kontrolü ve bina yönetim sistemleri ile çalışabilen farklı seçenekler sunmaktadır. Parmak İzi Sistemleri; hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, kamera sistemleri veotomasyon sistemleri ile tümleşik çalışabilme altyapısına sahiptir; Böylelikle tüm giriş çıkışlarınızı kontrol altında tutarak denetlemekte ve rapor üretmektedir. Son gelişmelerden ve ihtiyaçlardan yola çıkılarak özel yazılım ve donanımlar ile devamlılığı sağlanmıştır. PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ İşletmelerde personel verimliliğini arttırabilmek, disiplini sağlayabilmek ve giriş-çıkışları takip edebilmek amacı ile uygulanan Personel devam kontrol sistemleri özel yazılımlar sayesinde elektronik ortamda tüm bilgileri kayıt altına alabilir ve ayrıntılı raporlama imkanı sunar. Kartlı ve parmak izi okutmalı seçenekler sunan bu sistemlerde personelin özlük bilgileri, özel bilgileri, saat ücretleri, fazla mesaileri, maaş takibi, avansları, izinleri kesintileri ve puantaj bilgileri gibi birçok bilgi depolanır ve kullanmış olduğumuz özel yazılımımız sayesinde tüm hesaplamaları otomatik olarak yapar. TURNİKELİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ Turnikeli geçiş sistemleri işletmeler ve benzeri yerlerde giriş-çıkışların belirli bir düzen ve disiplinde yapılabilmesini, istenmeyen yetkisiz kişi veya kişilerin girişlerinin engellenmesini sağlar. Kartlı geçiş ve parmak izi gibi sistemlerle entegre çalışabilen turnikeler aynı zamanda personel giriş-çıkışlarının kontrolü, gelen ziyaretçilerin kayıt altına alınması ve yemek hanelerdeki sirkülasyonun takibi amacı ile kullanılır. Turnikeli geçiş sistemleri, bunun yanı sıra VIP-engelli geçişlerde butonlu veya uzaktan kumandalı çözümler ve ücretli geçişlerde ise jetonlu seçenekler sunulmaktadır.
OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ Firmamız tarafından uygulanan otopark ve bariyer sistemleri; kullanılacak yerin özelliklerine göre araçların giriş-çıkış disiplininin sağlanması amacı ile kurulur. Otopark sistemleri açık ve kapalı otoparklarda bilet ve kartlı geçiş sistemleri ile entegre olarak çalışır. Özel yazılımı sayesinde giriş çıkışlar kontrol altına alınır ve ücretlendirme yapılır. Site, fabrika vb. otopark alanı bulunan birçok yerde kullanılan trafik bariyerleri uzaktan kumanda ve buton ile de kontrol edilebilir. Bu sistemlere yardımcı olarak kullanılan yer tuzakları, hız kesiciler ve yönlendiriciler de firmamız tarafından temin edilebilir.
BEKÇİ KONTROL SİSTEMLERİ Bekçi kontrol sistemleri güvenliği sağlamak ile yükümlü kişilerin görevlerini eksiksiz yapıp yapmadıklarını bilgisayar ortamında denetleyen elektronik sistemlerdir. Bekçi kontrol sistemleri, dış ortamda kullanışa elverişli olan okuyucu kalem denetlenecek bölgelere yerleştirilmiş kontrol noktalarına okutularak hangi güvenlik görevlisinin hangi tarih ve saatte nereyi kontrol ettiğini kayıt altına alır. Yapılan tüm kontroller okuyucu kalem içinde toplanır ve istenildiği zamanlarda bilgi aktarım kablosu ile bilgisayar ortamına taşınır. Sistem ile verilen özel yazılım sayesinde tüm hareketler ayrıntılı olarak raporlanabilir ve denetim güvenli bir şekilde sağlanmış olur.
INTERCOM SİSTEMLERİ Apartman, villa ve işyerlerinde güvenlik amacı ile kurulan bu sistemler bireysel ürünlerden çoklu kullanıcılara kadar gelişmiş bir ürün yelpazesine sahiptir. İntercom Sistemleri, uygulanan sistem konfigürasyonuna göre; evlerde ziyaretçi ile ev sahibi arasında, apartmanlarda apartman sakinleri kapıcı ve ziyaretçi arasında sitelerde ise site sakinleri güvenlik ve ziyaretçi arasında iletişimi sağlar. Böylece intercom sistemleri sayesinde tanımadığınız kişilerin ve şüpheli şahısların izniniz olmadan mekanınıza girmesine engel olmuş olursunuz. Aynı zamanda kullanılan kayıt modülü ile siz yokken kapınıza gelen kişileri kayıt
Facebook Sayfamız